Genel

Kimdir?

Kimdir?

Genç yazılımcı kimdir? ilk olarak sosyal medya ile 20 nisan 2017 yola çıktım. şu an yavaş yavaş büyük kitlelere ulaşıyorum sizler sayesinde (teşekkürler)

Ayrıca arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum prensip gereği nerede okuduğumu nerede yaşadığımı ve yaşımı söylemiyorum ısrarcı olmayı.

Hakkımda

Biraz kendi hakkımda bahsedeyim, 2013 yılında ilk bilgisayarım alındı. Bilgisayarla yapılan işlere çok merak uyandırıcı olamaya başlamıştı. Grafik tasarım çizimlerle uğraşıyordum tabii çok acemi bir şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyordum aradan belli bir süre sonra hemen pes ettim. Grafik tasarım işi bana göre değil diyerek bilgisayar ortamında çizim yapmayı uğraşmayı bıraktım. Onur arkadaşım vasıtasıyla Blender programı ile tanıştım ve 3 boyutlu çizimler yapıyorduk, çok eğlenceli geliyordu yaptığım işten mutlu oluyordum.

Yazılım serüvenim lisede bilişim teknolojileri bölümün seçmemle başladı. Tabii bu ara 3 boyutlu çizimi bıraktımc# ile kodlar yazmaya başladık işte o zaman yazılım tam bana göre meslek diye sınıfta normal işlediğimiz ders müfredatın dışına çıktım ve kendimi geliştirmeye karar verdim. 11. Sınıfta web programla ile kodlar yazmaya başladık ve artık c#’dan daha eğlenceli ve zevkli hale gelmişti hem c# hem de web programla zor ilerliyordu tabii bu durumda c#’a verdiğim yoğunluğu azalttım web programlama üzerine yoğunlaştım Lisenin son zamanlarında Nâzım Hocam bana belli konularda rehber oldu daha çok bilgiler öğretmeye çalışıyordu ve ben de kendimi daha çok geliştirmeye karar verdim ve öğrendiklerim ile bir reklam ajansında yaz döneminde çalışmaya karar verdim iş ortamlarını gördüm ve müşterilerin neler istediklerini kavramaya çalıştım. Tabii daha çok öğrenilecek şey var bu yüzden kendim öğrendikleri size aktarmak için bir sosyal medyadan yayınlamaya karar verdim fakat sanıldığı kadar kolay değilmiş sadece yazılımcı mizahı sayfa olarak devam ediyor. Bunu için genç yazılımcı sayfa kurmaya kara verdim, peki bu isim nasıl bulundu bu olay İnternet’te gezinirken yazılımcı genç ismini gördüm ve bu ismin tersini çevirdim gayet mantıklı ve bana hitap eden bir isim ortaya çıktı. Bu ismi biraz araştırmaya başladım alan adına baktım boştu ilk fırsatta aldım ve gencyazilimci.com alan adını almak isteyen çıktı birçok kişiden teklif aldım hatta bir kişi bu alan adını beni dolandırmaya çalışarak benden almaya çalıştı sadece kendisini kandırmış oldu. Ve bu isim üzerinde sosyal medya hesaplarımı açtık öncelikle İnstagram’a baktım kimse almamıştı, hesap açtım ve içine birkaç resim falan atmıştım bir anda takipçiler artmaya başladı bu da beni sevindirdi açıkçası. İnsanlara daha çok yararlı olacağını düşündüm. Bugün sizlerleyim tekrar bütün herkese teşekkür ederim.

Gencyazilimci.com sitesinde neler olacak?

Bu sitede web  programlama üzerine her şey olacak backend developer (arka kısım geliştici) ve front-end developer (ön yüzün geliştirici) kısımlarını site detayları ile birlikte bu sitede bulabileceksiniz hatta zaman zaman size yaptığım örnekleri ve çalışmaları elimden  geldiğince paylaşmaya  çalışacağım detaylarını buraya tıklayarak öğrenbilirsin. Sizden isteğim bizi tüm sosyal medya hesaplarında takip etmeniz bu sayede daha iyi çalışmalar ve hizmetler sunabiliriz.

Unutmayın! Paylaşmak; kazanmanın en hızlı ve kolay yoludur. Bir sonraki blog’ta görüşmek dileğiyle esen kalın.


Bu makale yardımcı oldu mu?
EvetHayır

Paylaş

Bir Cevap Yazın