Kimdir?

Kimdir?

Genç yazılımcı kimdir? ilk olarak sosyal medya ile 20 nisan 2017 yola çıktım. şu an yavaş yavaş büyük kitlelere ulaşıyorum sizler sayesinde (teşekkürler)

Ayrıca arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum prensip gereği nerede okuduğumu nerede yaşadığımı ve yaşımı söylemiyorum ısrarcı olmayı.

Hakkımda

Biraz kendi hakkımda bahsedeyim, 2013 yılında bilgisayarla aram çok iyiydi ve o aralar grafik tasarım çizimlerle uğraşıyordum tabii çok acemi bir şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyordum ve hemen pes ettim grafik tasarım bana göre değil diyerek grafik ile uğraşmayı bıraktım. Onur arkadaşım vasıtasıyla Blender ile tanıştım ve 3 boyutlu çizimler yapıyorduk, çok eğlenceli geliyordu yaptığım işten zevk alıyordum daha sonra liseye geçince yazılım ve programlama ile tanıştım tabii bu ara 3 boyutlu çizime biraz ara verdim c# ile kodlar yazmaya başladık işte o zaman yazılım tam bana göre meslek diye sınıfta normal işlediğimiz ders müfredatın dışına çıktım ve kendimi geliştirmeye karar verdim. 11. Sınıfta web programla ile kodlar yazmaya başladık ve artık c#’dan daha eğlenceli ve zevkli hale gelmişti hem c# hem de web programla zor ilerliyordu tabii bu durumda c#’a verdiğim yoğunluğu azalttım web programlama üzerine yoğunlaştım Nâzım Hocam sayesinde bana rehber oldu daha çok bilgiler öğretmeye çalışıyordu ve ben de kendimi daha çok geliştirmeye karar verdim ve öğrendiklerim ile bir reklam ajansında yaz döneminde çalışmaya karar verdim iş ortamlarını gördüm ve müşterilerin neler istediklerini kavramaya çalıştım. Tabii daha çok öğrenilecek şey var bu yüzden kendim öğrendikleri size aktarmak için bir sosyal medyadan yayınlamaya karar verdim fakat sanıldığı kadar kolay değilmiş sadece yazılımcı mizahı sayfa olarak devam ediyor. Bunu için genç yazılımcı sayfa kurmaya kara verdim, peki bu isim nasıl bulundu bu olay İnternet’te gezinirken yazılımcı genç ismini gördüm ve bu ismin tersini çevirdim gayet mantıklı ve bana hitap eden bir isim ortaya çıktı. Bu ismi biraz araştırmaya başladım alan adına baktım boştu ilk fırsatta aldım ve gencyazilimci.com alan adını almak isteyen çıktı birçok kişiden teklif aldım hatta bir kişi bu alan adını beni dolandırmaya çalışarak benden almaya çalıştı sadece kendisini kandırmış oldu. Ve bu isim üzerinde sosyal medya hesaplarımı açtık öncelikle İnstagram’a baktım kimse almamıştı, hesap açtım ve içine birkaç resim falan atmıştım bir anda takipçiler artmaya başladı bu da beni sevindirdi açıkçası. İnsanlara daha çok yararlı olacağını düşündüm. Bugün sizlerleyim tekrar bütün herkese teşekkür ederim.

Tavsiye Yazı:  İçerik ve Bilgi Hırsızlığı Durumunda Yapılması Gerekenler

Gencyazilimci.com sitesinde neler olacak?

Bu sitede web  programlama üzerine her şey olacak backend developer (arka kısım geliştici) ve front-end developer (ön yüzün geliştirici) kısımlarını site detayları ile birlikte bu sitede bulabileceksiniz hatta zaman zaman size yaptığım örnekleri ve çalışmaları elimden  geldiğince paylaşmaya  çalışacağım detaylarını buraya tıklayarak öğrenbilirsin. Sizden isteğim bizi tüm sosyal medya hesaplarında takip etmeniz bu sayede daha iyi çalışmalar ve hizmetler sunabiliriz.

Unutmayın! Paylaşmak; kazanmanın en hızlı ve kolay yoludur. Bir sonraki blog’ta görüşmek dileğiyle esen kalın.


Bir Cevap Yazın