Sosyal medya

Sosyal Medyasız Olmaz

Sosyal Medyasız Olmaz

Merhaba arkadaşlar günümüzde sosyal medya bambaşka bir halde. Hepimiz en az bir tane sosyal medya kullanıyoruzdur, hatta bazılarımız bir fazla sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Sosyal medya gerçekte dile getiremediklerini sosyal medyada rahatlıkla dile getirebiliyor, genel anlamıyla hayatımıza yön veren, kolaylaştıran, bilgilendiren ve hızlandıran bir içerik platformudur. Fakat bu sosyal medya hesapları sadece kişisel hesaplar olarak da kullanılmadı kurum/markalarda yaralandı bu sayede müşteri ve marka bilinirliğini artırdı. Pek hiç düşündünüz mü? Sosyal medya olmasaydı hayatımızda ne gibi değişiklikler ve ne gibi alternatif seçenekleri olabilirdi. Bunlar;

  • Şu an herkes bir şekilde söylemediklerini  bu söyleyebiliyor ama cahili bile konuyla hiçbir alakası olması bile bir şeyler paylaşabiliyor sosyal medya olmasaydı bu cahiller bir yapamayacaklardı.
  • Biraz abartanlar ise her anını fotoğraflayıp paylaşıyorlar bu da kötü niyetli bir insanın işini kolaylaştırıyor bu sayede taciz ve dolandırıcılık ile karşılaşıyoruz eğer sosyal medya olmasaydı bunlar pek az rastlanırdı.
  • Bazı kurum/markalar isim bilinirliğini sosyal medya sayesin de artırabiliyor eğer sosyal medya olmasaydı sadece televizyondaki reklamlarla ve internet siteleri ile marka bilinirliğini saylayabilecekti veya  çevremizdeki markalar aklımızda kalacaktı bu sosyal medyanın iyi yönlerinden biri.
  • Özellikle şu son zamanlar da meşhur olan yemeğe başlamadan önce resmini çekip paylaşıyoruz bu aslında pek de iç açıcı bir durum değil öyle ki insanlar hava atmak için hayatında bir kez bile gitmediği  restoranlara gidip yemek paylaşıyorlar eğer sosyal medya olmasıydı yemek paylaşımları olmazdı yani herkesin durumuna göre nasıl bir hayatı olduğunu az çok tahmin edebilirdik.
  • Bazı grup/gruplar yaptığı etkinlikler sosyal medya sayesinde o  kadar çok ilgi görüyor ki, misal hayvan hakları koruma gibi bir etkinlik sosyal medya  ile daha çok kişiye ulaşıyor, eğer sosyal medya olmasıydı pek çoğu etkinlikleri bilmeyecektik ya da gitmeyecektik ve etkileşim az olacaktı.

Evet arkadaşlar sosyal medya olmasaydı hayatımızda birçok değişikler olacaktı.

Sosyal Medyasız Asla Olmaz

Sosyal medyasız kurum/markalar aslında marka bilinirliğini artırabilir tabii TV reklamları ile birlerce lira harcayarak ama sosyal medya sayesinde düşük bütçe ile daha fazla kişiye ulaşıyor bu sosyal medyanın avantajlarından birisidir. Çoğu insan için televizyon sıkıcı hale gelmektedir, özellikle gençler için bu yüzden sosyal medyanın çoğu genç kitlelerden oluşmaktadır.

Genç yazılımcı ilk olarak sosyal medyada başladı ve belli bir kitleye ulaştı sizler sayesinde. Detaylı bilgi için Genç Yazılımcı Kimdir?

Unutmayın! Paylaşmak; kazanmanın en hızlı ve kolay yoludur. Bir sonraki blog’ta görüşmek dileğiyle esen kalın.

Bu makale yardımcı oldu mu?
EvetHayır

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir